Tři zlaté klíče v předvánoční Praze

Projektový den mimo školu z projektu ESIF – OPVVV „Šablony II.“

14.1.2020 13:47

V předvánoční čas jsme se s dětmi z MŠ společně vydali za Tajemstvím tří zlatých klíčů až do Prahy na Staré město. Jak název napovídá, naším úkolem bylo najít tři zlaté klíče od staré truhličky, v níž se ukrývalo největší bohatství na světě. Celým dnem nás provázel vzduchoplavec Pepa z New Yorku, který se svým balónem přistál před budovou DAMU právě ve chvíli, kdy jsme s dětmi využívali zázemí místní kavárny k občerstvení. Přímo na DAMU se k naší partě připojili ještě žáci osmé třídy ze ZŠ a MŠ generála Františka Fajta DFC pod vedením učitele dějepisu, Mgr. Davida Hůlky. Celý projekt vznikl na motivy knihy Petra Síse a byl, mimo jiné, zaměřen na spolupráci žáků ZŠ a dětí z MŠ, kdy jsme společně objevovali historicky významné stavby Prahy, o kterých nám David ochotně vyprávěl. Na Staroměstském náměstí jsme kromě poznatků o Orloji načerpali vánoční atmosféru u Stromečku. Prošli jsme se po Karlově mostě, kde jsme si vyslechli swingový orchestr a pověst O Bruncvíkovi. Svoji cestu jsme zakončili na Kampě. Zde jsme výměnou za nabyté informace získali od černé kočky tři zlaté klíče, odemkli truhličku… a zjistili, co je největším bohatstvím na světě a „snad jediným receptem na štěstí“. Pokud byste to také rádi věděli, vydejte se s Pepou na Staré město, nebo si přečtěte citát Jana Wericha.