DOMÁCÍ ÚKOLY 3 pro 3.ročník

9.4.2020 11:18
 Český jazyk - sešit / pokud jste dopsali, kupte nový sešit č. 511 /
     str.46/ 1, 2  přepiš - Vtipy
     str.47/3 přepiš - Na šaty je...
     str.51- přepiš - O čem se zdá zvířátkům ?
     str. 52/4- Obr - přepiš a nauč se zpaměti.
     str. 54 -opiš- Říkadla 2 / vyber si jedno a nauč se je zpaměti /
  Zopakujte si jak vypadá věta, co je na začátku věty a co na konci a kolik má věta slov.

Nepište to najednou, ale jako to děláme ve škole. Každý den napište 1 cvičení a 1 stránku z " Psaní a mluvnická cvičení pro 2. roč.ZŠ ".  Přečtěte 1 článek z čítanky.  Doporučuji číst pohádky a krátké příběhy o dětech nebo zvířátkách. Až se vrátíte do školy, budeme si o tom vyprávět. Určitě každý z vás nějakou knihu doma máte.

Písanka ke slabikáři 3
     str.10 - 20
   Nezapomeňte psát úhledně !   Někteří  již máte dopsaná všechna písmenka, na některé stále obálky čekají k vyzvednutí ve škole v kanceláři.

Čítanka
   Zvyšujeme rychlost a plynulost čtení, vyprávíme obsah přečteného. Opakujeme strany 46 - 55. Nové strany 56 - 59 ( Stačí 1 - 2 články za den). Čtěte si pohádky.

Místo hádanky - básnička.          Velryba
                                                               Velryba má tuze ráda,
                                                                když jí plavčík drbe záda.
                                                                Pak ho sveze na hřbetě
    Prvouka                                             po všech mořích na světě.               Až se vrátíte do školy, pochlubíte se, jak ji umíte zpaměti.

Cestička do školy II.
Vypravíme si o změnách v přírodě, o probouzení přírody, návratu ptáků, o svátcích jara.
   PL " Tísňová volání " - vybarvit a zapamatovat si důležitá čísla.

Matematika

Sčítaní a odčítání do 20 s přechodem přes 10, s rozkladem i bez rozkladu. V pracovním sešitu pokračujte, kde jsme skončili.
Opakujte si číselnou řadu  0-20 a 20-0. Vztahy na číselné ose o kolik více, o kolik méně. Na volných prac. listech si procvičte slovní úlohy a sčítání i odčítání.
Násobení -úvod- jako opakované sčítání. 1+1+1=3 nebo 1 x 3=3
                                                                               1+1+1+1=4 nebo 1 x 4=4
Pracovní listy /PL / - 50 - 61 .  Do Velikonoc vypracujte 50 - 54 a po Velikonocích 55 - 61.

Nezapomeňte ani na geometrii a přesně a čistě rýsujte nejdříve na volné listy a potom do sešitů.
Vyznačte si libovolné body na přímce a zadejte si pevné vzdálenosti bodů úseček. Např. úsečka  EF = 8 cm,  úsečka KL= 5 cm, atd.
PL z geometrie  47, 48.

Pracovní listy a mluvnické sešity jsou k vyzvednutí ve škole v obálkách.

Přejeme krásné Velikonoce !  Moc Vás pozdravujeme a těšíme se, až se zase uvidíme ve škole. Vaše paní učitelky