DOMÁCÍ ÚKOLY 2 , 3. ROČNÍK

30.3.2020 19:56

ČESKÝ JAZYK-  do sešitu

str.41/ 2  … doplň a napiš(di-dí, dy-dý)
     str.45/3...… --"--"--"--"--"--  (ti-tí, ty-tý )
     str.47/2 …..  --"--"--"--"---   ( ni-ní, ny-ný)
     str.39/ Studánka, Hádej co je to? -  opiš do sešitu školního nebo jiného.
     str.44/ celou stránku, pouze věty(opis) - zopakujte si jak vypadá věta, co je na začátku věty a co na konci.

Nepište to najednou, ale jako to děláme ve škole. Každý den napište 1cvičení a krasopisně 1 písmeno z Písanky. Přečtěte 1 článek z čítanky. Do písanky si na nácvik psaní dejte popisovací folii a potom, až se vám to bude líbit, teprve pište perem.

Písanka ke slabikáři 3

str.1-9  Nezapomeňte psát úhledně !

Čítanka

Zvyšujeme rychlost a plynulost čtení, vyprávíme obsah přečteného. Opakujeme strany 39 - 55.( Stačí 1 článek za den).Čtěte si pohádky.

A něco pro bystré hlavičky !

1. Letí, letí, křídel nemá,                                  2. Má jednu nožičku,
     lehá, lehá, záda nemá,                                      leží pěkně v košíčku.
     vrabčí krk je nad něj těžší,
     a přec stromům hlavu věší.

PRVOUKA

Cestička do školy II. - stále vypravíme si o změnách v přírodě, o probouzení přírody, návratu ptáků, o svátcích jara.

MATEMATIKA

Sčítaní a odčítání do 20 s přechodem přes 10, s rozkladem i bez rozkladu. V pracovním sešitu pokračujte, kde jsme skončili.
Opakujte si číselnou řadu  0-20 a 20-0. Vztahy na číselné ose o kolik více, o kolik méně. Na volných prac. listech si procvičte slovní úlohy a sčítání i odčítání.

Násobení -úvod- jako opakované sčítání: 1+1+1=3 nebo 1x3=3
                                                              1+1+1+1=4 nebo 1x4=4

O tom, ale víc až příští týden. Nezapomeňte ani na geometrii a přesně a čistě rýsujte nejdříve na volné listy a potom do sešitů.
Vyznačujte si libovolné body na přímce a zadejte si pevné vzdálenosti bodů úseček. Např. úsečka AB = 6 cm, úsečka OP= 10cm, atd.

Snad jsem vám toho moc nenaložila?  Moc Vás pozdravujeme a těšíme se, až se zase uvidíme ve škole. Vaše paní učitelky.