Techmania

V pátek 23. 6. 2023 proběhla projektová výuka mimo školu v Techmania Science Center o.p.s v Plzni-Projekt OP VVV "Šablony III-47019727", které se zúčastnili žáci 2. stupně ZŠ.

29.6.2023 08:50 / Petra Vitvarová

Nejdříve žáci navštívili komentovaný program zaměřený na sluneční soustavu "Země, Mars a 6 statečných" v 3D Planetáriu Techmania, kde jim pan Ing. Pavel Olejník a pan Antonín Táborský, odborníci v této oblasti, sdělili informace a zajímavosti o jednotlivých planetách sluneční soustavy. Poté žáci přešli do hlavní budovy. Zde si mohli vyzkoušet různé interaktivní exponáty vysvětlující něco z přírodních jevů a zákonitostí či z oborů lidských činností. Také se zúčastnili vědecké show "Tekutý dusík". Všem se v Techmania Science Center o.p.s. moc líbilo.