Turistika

V úterý 11. 6. 2019 vyrazili žáci I. a II. třídy společně na výlet spojený s turistikou a exkurzí ve sklárně Rückl Nižbor.

20.6.2019 12:37 / Petra Vitvarová

Žáci se během exkurze seznámili s jednotlivými etapami a tradičními technikami výroby skla. Každý z jednotlivých kroků výroby křišťálu byl vysvětlen a představen, stejně jako umění ručního foukání, proces kontroly kvality a řemeslné mistrovství brusičů.

Po exkurzi, která se všem moc líbila, žáci pracovali s kompasem a mapou (určovali světové strany a poznávali turistické značky).

Výlet spojený s turistikou se opravdu moc povedl a žáci z něj byli opravdu nadšení.