Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů žáků základních a speciálních škol okresů Beroun a Rakovník

V pondělí 25. 9. 2017 se vybraní žáci naší ZŠ (Pavel Růžička – 8. ročník, Lukáš BarborkaPatrik Keresteš a Natália Onodiová – 9. ročník) zúčastnili oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů žáků základních a speciálních škol okresů Beroun a Rakovník.

25.10.2017 09:33 / Petra Vitvarová

V pondělí 25. 9. 2017 se vybraní žáci naší ZŠ (Pavel Růžička – 8. ročník, Lukáš Barborka, Patrik Keresteš a Natália Onodiová – 9. ročník) zúčastnili oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů žáků základních a speciálních škol okresů Beroun a Rakovník. Toto oblastní kolo se konalo v Berouně. Vyhlašovatelem soutěže bylo Ministerstvo dopravy – BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium PČR a Český červený kříž.

V oblastním kole žáci absolvovali čtyři soutěžní disciplíny rozdělené na teoretickou a praktickou část:

• Pravidla provozu na pozemních komunikacích – teoretická část (test)
  • Pravidla provozu na pozemních komunikacích – praktická část (jízda po DDH)
  • Jízda zručnosti na kole
  • Zásady poskytování první pomoci

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Naši žáci soutěžili v II. kategorii, kde se utkali se žáky ze ZŠ Hořovice, Sv. Čecha 455 a SŠ a ZŠ Beroun. Díky důkladné přípravě ve škole pod vedením paní učitelky Marcely Kusalové se žáci dokázali dobře připravit na soutěž a prokázat nejen své znalosti a vědomosti v oblasti pravidel pozemních komunikacích, ale i zásadách poskytování první pomoci. Na dětském dopravním hřišti pak předvedli schopnost jízdy na kole s uplatněním teoretických znalostí.

V II. kategorii byla vyhlášena za nejlepší cyklistku Natália Onodiová s pouhými 35 trestnými body. Jízdu zručnosti na kole zajel nejlépe ze všech zúčastněných soutěžících Lukáš Barborka (2 trestné body). Celkově obsadili v této soutěži naši žáci krásné 2. místo.

Žákům moc blahopřejeme!