Kolo můj kamarád

3. května 2018 se žáci setkali s panem Jiřím Bajerem z neziskové organizace ČERNÍ KONĚ, která vyrábí kola handbike pro děti. Cílem Černých koní je pomoc dětem s pohybovým postižením, které dosud nezažily VÍTR VE VLASECH

21.5.2018 09:57 / Alena Vožehová

Pan Bajer se žáky mluvil o prevenci úrazů s trvalými následky a o důležitosti sportu pro plnohodnotný život všech lidí, včetně těch, kteří mají nějaký handicap. S učiteli ve třídách pak žáci probírali, jakým způsobem poskytnout první pomoc v případě, že mají u zraněného podezření na poranění páteře. Všichni si pak mohli vyzkoušet, jak se takový handbike ovládá a kousek se na něm projet. Elišce – studentce SŠ praktické školy dvouleté -  se jízda tak líbila, že hned následující víkend jela vyzkoušet handbike pro dospělé na závody ČP Handbike Louny 2018. A kdo ví, třeba sama bude jednou na takovém kole závodit… Černí koně, moc vám děkujeme!