Hasiči

Požár – to je krizová situace, při které musíme znát správný postup, jak se zachovat.

25.11.2020 13:51 / Jana Redlová

Požár – to je krizová situaci, při které musíme znát správný postup, jak se zachovat. U žáků základní a střední školy probíhala distanční výuka. I přesto si holky, kluci a jejich rodiče s daným tématem skvěle poradili. Pomocí pracovních listů, shlédnutých videí a interaktivních her si mohli žáčci zopakovat, jak postupovat v případě požáru, jaká jsou správná telefonní čísla záchranných složek či jak poskytnout první pomoc. Rodiče si s dětmi vyprávěli o důležitosti práce hasičů a ukázali jim například, jak funguje poplašné zařízení v domě.

Děti z mateřské školy si společně nacvičily správný postup při ochraně svého zdraví, pracovaly s příběhem o hašení požáru a nechybělo ani výtvarné ztvárnění červených plamenů.