Absorpce-návštěva Nové síně pod Vysokou bránou

V pátek 9.12.2022 žáci VI.A (6. a 7. ročník) navštívili Novou síň pod Vysokou bránou a absolvovali skvěle připravený program pod vedením pana edukátora Mgr. Dalibora Blažka.

13.12.2022 12:12 / Petra Vitvarová

Žáci se nejdříve seznámili s muzeem výtvarných umění-Rabasovou galerií. Pan Mgr. Dalibor Blažek jim skrze pracovní list vysvětlil, jaké jsou hlavní úkoly galerie, co je to výtvarné umění, kdo je zřizovatelem galerie, co znamenají určité pojmy jako např. depozitář, kurátor, expozice, restaurátor či signatura. 

Poté si žáci prohlédli výstavu Miloslava Polcara nazvanou ABSORPCE. Seznámili se s jeho výtvarnou tvorbou, objevili novou výtvarnou techniku s pomocí grafiky, otisku.

Sami si pak vyzkoušeli dekal (náhodné tvoření za pomoci různých barev), což je nesmírně bavilo. Pan Mgr. Dalibor Blažek je zcela vtáhl do tajů výtvarné tvorby, od které se nemohli odtrhnout.

I přesto nám ještě zbyl chvilku čas na prohlídku výtvarné tvorby Jindřicha Ulricha v Rabasově galerii, kde mohli žáci porovnat rozdílnost výtvarných technik obou malířů.

Mnohokrát děkujeme panu Mgr. Daliboru Blažkovi a těšíme se na další spolupráci.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies