Jesenické putování 2019

20. června se čtyři tříčlenná družstva žáků 2. stupně ZŠ, ZŠ speciální a SŠ praktické zúčastnila přírodovědné soutěže Jesenické putování 2019.

16.9.2019 12:45 / Alena Vožehová

Soutěž zaměřenou na prohloubení znalostí žáků o přírodě regionu, ochraně přírody a udržitelném rozvoji připravuje Základní škola a Praktická škola Jesenice, p. o. ve spolupráci s Lesy ČR, s. p. Na celkem 12 stanovištích plnili žáci nejrůznější úkoly: poznávali byliny, dřeviny a houby rostoucí v lesích i na loukách, určovali nejznámější ptáky, plazy, obojživelníky a ryby i savce žijící na území naší republiky, procviovali práci s mapou, upevňovali své znalosti týkající se bezpečného pobytu v přírodě.

Tým ZŠ ve složení Ladislav Hatala, Jan Kostříž a Rustam Prokopets obsadil ve své kategorii 1. místo.

Žáci ZŠS Nikola Zýková, Petr Knittich a David Pelc si odnesli diplom za 3. místo.

Trojice studentů SŠ praktické Kristýna Votroubková, Kornel Metelka a Filip Voráček se umístila na 2. místě.

Všem gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.