Zvířecí detektivové

V úterý 24. května se žáci změnili ve zvířecí detektivy. Detektiv je člověk, který pátrá po stopách a informacích. A zvířecí detektiv? Ten umí hledat a číst stopy ve zvířecím světě: objevuje pobytová znamení zvířat v přírodě a dokáže je interpretovat.

30.5.2022 15:53 / Alena Vožehová

Žáci se na celkem osmi stanovištích připravených v okolí školy lektory Naučného střediska ekologické výchovy Kladno - Čabárna, o.p.s. seznamovali s pobytovými znaky zvířat žijících ve volné přírodě ČR. Zaposlouchali se do zvuků jejich hlasů, poznávali stopy nohou, tlapek a kopýtek, které zvířata zanechávají ve sněhu nebo blátě a natiskli si je s využitím šablon na papír. Vyzkoušeli si uplést z proutí model ptačího hnízda a ptačím perem a temperovou barvou napsali své jméno. Poznávali vajíčka a vejce, která kladou a snáší různí živočichové - nejenom ptáci. Bobky, vývržky, kosti a požerky - to jsou další pobytová znamení, která po různých zvířatech můžeme v přírodě najít. Poslední úkol už byl úplně detektivní - s využitím toho, s čím se seznámili na všech předchozích stanovištích, žáci přišli na to, co se v přírodě zachycené na velkém obrázku, stalo.