ZVÍŘATA NA DOSAH RUKY

10. května se žáci ZŠ speciální zúčastnili  "Projektového dne mimo školu" připraveného v rámci Šablon III - 47019727 (registrační číslo projektu CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020967) ve spolupráci se Statkem u Merlina v Chyňavě.

3.7.2023 20:26 / Alena Vožehová

Chovatelka exotických a hospodářských zvířat v zooparku Statek u Merlina paní Helena Cynková, DiS. žákům vyprávěla o chovu zvířat, odchytu ztracených zvířat a péči o ně do doby, než si je jejich majitel vyzvedne. Děti pozorovaly zvířata v prostředí, ve kterém jsou chována, i to, jak zvířata komunikují mezi sebou a s lidmi – jak dávají najevo svou náklonnost, zvědavost, strach… Měly možnost přímého kontaktu se zvířaty včetně krmení vybraných zvířat (králík, morče, lama, velbloud, ovce, koza). Chovatelka se ptala žáků na různé věci, které znali z vyučování ve škole a doplňovala jejich odpovědi o nové poznatky, řadu příkladů a příběhů z prostředí statku.

Celý projektový den mimo školu se všem moc líbil, kontakt se zvířaty, spolupráce žáků ve skupinách napříč třídami, pohyb ve venkovním prostředí - to všechno je pro žáky velmi atraktivní a motivující.

Děkujeme!

 

 

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies