Začátek školního roku 2020-21 -AKTUALIZOVÁNO 10.9.2020

1. 9. 2020 začíná provoz všech součástí školy

10.9.2020 08:35 / Šárka Konopásková

Provoz školy se bude vzhledem ke COVID-19 řídit preventivními a protiepidemickými opatřeními MŠMT a MZ ČR.

Budou dodržována hygienická a protiepidemická pravidla:

Do budovy školy mohou vstoupit pouze osoby bez příznaků infekčního onemocnění – dětí a žáci, kteří budou mít zvýšenou teplotu, rýmu, kašel apod., nebudou do budovy vpuštěni.

Dětem a žákům budou průběžně zdůrazňovány zásady osobní a respirační hygieny.

Bude omezen vstup zákonných zástupců do budovy školy – 1. školní den bude umožněn vstup zákonných zástupců žáků 1. ročníků a žáků, u nichž je přítomnost zákonného zástupce nezbytná – v tomto případě obdrží informace od třídních učitelů.

V případě podezření na výskyt nákazy COVID-19 má škola povinnost:

• Oddělit dítě/žáka, kteří vykazují známky infekčního onemocnění od ostatních dětí a žáků a zajistit pro ně dohled
  • Při výskytu příznaků dodržovat postup:
    • příznaky jsou patrné již při příchodu dítěte/žáka/studenta do školy – dítě/žák není vpuštěn do budovy školy; v případě dítěte či nezletilého žáka za podmínky, že je přítomen jeho zákonný zástupce,
    • příznaky jsou patrné již při příchodu dítěte/žáka do školy a není přítomen zákonný zástupce dítěte či nezletilého žáka – tuto skutečnost oznámit zákonnému zástupci neprodleně a informovat ho o nutnosti bezodkladného vyzvednutí/převzetí/odchodu ze školy; pokud toto není možné, postupuje se podle následujícího bodu,
    • příznaky se vyskytnou, jsou patrné v průběhu přítomnosti dítěte/žáka/studenta ve škole; neprodleně dojde k poskytnutí roušky a umístění do předem připravené samostatné místnosti nebo k jinému způsobu izolace od ostatních přítomných ve škole a současně informování zákonného zástupce dítěte/nezletilého žáka s ohledem na bezodkladné vyzvednutí dítěte/žáka ze školy; zletilý žák/student opustí v nejkratším možném čase budovu školy.

Ve všech uvedených případech škola informuje zákonného zástupce, resp. zletilého žáka nebo studenta o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

Aktualizace 10.9.2020

Pro žáky, studenty a pedagogické pracovníky ve škole zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona (celá naše škola), neplatí povinnost nosit roušky ve třídách ani jiných prostorách školy.