Vyhráli jsme

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 se vybraní žáci naší ZŠ zúčastnili oblastního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ žáků základních a speciálních škol okresů Beroun a Rakovník.

5.10.2018 12:47 / Petra Vitvarová

Vyhráli jsme

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 se vybraní žáci naší ZŠ (Pavel Růžička, Ladislav Hatala, Matěj Svoboda – 9. ročník a Michal Krčmář -7. ročník) zúčastnili oblastního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ žáků základních a speciálních škol okresů Beroun a Rakovník.  Toto oblastní kolo se konalo i v letošním roce v Berouně. Vyhlašovatelem soutěže bylo Ministerstvo dopravy – BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium PČR a Český červený kříž.

V oblastním kole žáci absolvovali čtyři soutěžní disciplíny rozdělené na teoretickou a praktickou část:

Pravidla provozu na pozemních komunikacích – teoretická část (test)

Pravidla provozu na pozemních komunikacích – praktická část (jízda po DDH)

Jízda zručnosti na kole

Zásady poskytování první pomoci.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Naši žáci soutěžili v II. kategorii, kde se utkali se žáky ze ZŠ Hořovice, Sv. Čecha 455 a SŠ a ZŠ Beroun p.o..

Pod vedením paní učitelky Marcely Kusalové se žáci opět dokázali velmi dobře připravit na soutěž a prokázat nejen své znalosti a vědomosti v oblasti pravidel pozemních komunikacích, ale i zásadách poskytování první pomoci. Na dětském dopravním hřišti pak předvedli schopnost jízdy na kole s uplatněním teoretických znalostí.

V II. kategorii byl vyhlášen za nejlepšího cyklistu Pavel Růžička s pouhými 13. trestnými body. Jízdu zručnosti na kole zajel nejlépe ze všech zúčastněných soutěžících Ladislav Hatala (5 trestných bodů). Celkově obsadili naši žáci krásné 1. místo.

Žákům moc blahopřejeme!