Vánoční lesní pedagogika – Co skrývá les

Dne 7. prosince 2016 nás již podruhé v tomto roce navštívili studenti Střední lesnické školy Žlutice, příspěvkové organizace. Pod vedením paní Ing. Radky Stolarikové, Ph.D., ředitelky školy, a Ing. Anny Polákové pro všechny děti připravili dopoledne plné lesních dobrodružství.

25.10.2017 09:34 / Alena Vožehová

Děti se prostřednictvím několika aktivit seznámily se světem včel, v parku stopovaly zvěř, vyzkoušely si pracovní oděv, pomůcky a vybavení, které při těžbě dřeva používají dřevaři nebo při péči o les lesníci, poznávaly a učily se napodobovat zvuky lesních ptáků i zvěře, barevnými fixy ozdobily dřevěné vánoční ozdoby.
Spolu se spoustou zajímavých činností lesní pedagogové připravili i jedno vánoční překvapení: darovali dětem stromeček, z kterého se v průběhu dopoledne – díky šikovným dětským rukám – stal krásně ozdobený stromeček vánoční. Děkujeme a těšíme se na další společné poznávání lesních tajemství.