Tajný život města – seznámení žáků školy s aplikací Pl@ntNet

Žáci, členové realizačního týmu projektu Tajný život města, seznámili své spolužáky ze ZŠ a SŠ i děti z MŠ s projektem, do kterého je naše škola jejich prostřednictvím zapojená.

25.10.2017 09:44 / Alena Vožehová

Vyprávěli jim, co zažili na motivačním semináři určeném právě realizačním týmům projektu Tajný život města a vysvětlili, jak pracovat s mobilní aplikací Pl@ntNet: jakým způsobem fotografovat rostliny, aby aplikace dokázala rostlinu určit, a jak využívat možnosti, které interaktivní atlas planě rostoucích rostlin nabízí. Právě svým pozorováním, pořízením kvalitní fotografie rostliny a jejím sdílením prostřednictvím aplikace se totiž do projektu aktivně zapojujeme. Odeslaná pozorování odborníci z francouzských výzkumných organizací (CIRAD, INRA, INRI a IRD) ze sítě Tela Botanica zkontrolují a případně zařadí do databáze aplikace. Počet druhů a množství obrázků použitých aplikací se tak vyvíjí a postupně rozrůstá právě se zapojením uživatelů do projektu. Rozšiřování databáze aplikace fotografiemi rostlin, které se vyskytují v blízkém okolí školy, je teď naším úkolem.