Tajný život města – seminář pro učitele

Naše škola se zapojila do projektu Tajný život města

24.10.2017 22:43 / Alena Vožehová

Naše škola se zapojila do projektu Tajný život města. Tento mezinárodní projekt, realizovaný vzdělávacím centrem TEREZA ve spolupráci s akciovou společností VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA a neziskovou organizací ŽIVICA, je zaměřený na téma biodiverzity městského prostředí.
Žáci celkem padesáti vybraných českých a slovenských základních a středních škol či gymnázií budou s využitím moderních technologií zkoumat přírodní rozmanitost obce nebo města, ve kterém sídlí jejich škola.
V termínu 13.–15. února 2017 se v prostorách Toulcova dvora v Praze uskutečnil třídenní kurz pro učitele zapojených českých škol vedený lektory vzdělávacího centra TEREZA. Učitelé se seznámili s metodou badatelsky orientovaného vyučování, jejímž cílem je rozvíjet přirozenou zvídavost žáků a podněcovat jejich chuť zkoumat a učit se. Seznámili se s mobilní aplikací Pl@ntNet a získali odborné vědomosti z oblasti městské biodiverzity a její ochrany.