Tajný život města - questing - seminář pro školní týmy

Naše škola se v minulém školním roce zapojila do projektu "Tajný život města" zaměřeného na poznávání planě rostoucích rostlin. Projekt pokračuje i v letošním školním roce a naším úkolem je připravit quest.

10.4.2018 15:26 / Alena Vožehová

Co je to QUEST? Quest neboli hledačka je cesta, zábava i poučení. Cesty za pokladem jsou známé po mnoho generací všude na světě. Hráli jste někdy šipkovanou nebo hledali poklad? Určitě ano. I v questingu si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než list papíru, na kterém je, většinou formou veršů, popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude váš! Questing využívá cesty za pokladem k budování vztahů v obci, ke vzdělávání a k rekreaci (další informace na webových stránkách www.questing.cz).

Součástí projektu je i celodenní motivační seminář pro žáky. Ten proběhl ve středu 28. března 2018 v Praze ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr. Zúčastnili se ho členové školního týmu: Andrea, Miran, Nikola a Tomáš - žáci třídy I.S základní školy speciální. Se žáky z ostatních zapojených škol diskutovali o tom, jak na přípravě questu pracují. Společně si pak prošli trasu questu "Pod vodou nad vodou nic není náhodou" připraveného v okolí Toulcova dvora. Odměnu za jeho úspěšné absolvování si pak každý z nich vyzvedl v informačním centru. Více informací o projektu realizovaném ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA, z. ú. a společností VEOLIA najdete na stránkách www.tajnyzivotmesta.cz.