Tajný život města – motivační seminář pro žáky – členy realizačního týmu

Naše škola se, společně se 49 dalšími českými školami, zapojila do projektu Tajný život města zaměřeného na poznávání rostlin planě rostoucích v českých městech a jejich okolí.

25.10.2017 09:37 / Alena Vožehová

Součástí projektu byl i celodenní motivační seminář pro žáky, který proběhl 21. března 2017 v Praze. V jeho průběhu se čtyři žáci základní školy speciální – členové realizačního týmu – Tomáš Novák, Miran Sklenička, Kristýna Votroubková a Nikola Zýková seznámili s prací s mobilní aplikací Pl@ntNet, sloužící k identifikaci rostlin z fotografií pomocí vizuálního softwaru pro rozpoznávání. Stačí rostlinu vyfotit a aplikace volně stažitelná do tabletu nebo mobilního telefonu ji určí. Naším úkolem je fotografovat rostliny a rozšiřovat tak databázi této aplikace a jejím prostřednictvím zjistit něco nového o biodiverzitě v okolí školy.