ŠKOLA VZHŮRU NOHAMA

V úterý 21. května 2019 byla celá naše ŠKOLA VZHŮRU NOHAMA. 

3.6.2019 08:04 / Alena Vožehová

Žáci se v rámci programu připraveném pracovníky Naučného střediska ekologické výchovy Kladno-Čabárna seznámili s životem netopýrů. Poznali několik druhů netopýrů žijících v ČR, zaposlouchali se do zvuků netopýřích hlasů a hledali potravu, kterou se netopýři živí. Vyzkoušeli si orientaci pomocí sluchu (ten je totiž pro netopýry nejdůležitějším smyslem) a poznávali různé typy úkrytů, které netopýři střídají v závislosti na ročním období. Prohlédli si budky, ve kterých mohou netopýři bydlet, složili si dřevěnou skládačku budky. Všichni žáci si nakonec odnášeli netopýra, kterého si vyrobili z papíru. A pamatují si už, že netopýři žijící u nás se živí hmyzem (a uloví ho opravdu velké množství - tím jsou pro lidi užiteční) a krev nesají. A do vlasů se také nezamotávají. Netopýři jsou zkrátka prima!

Moc děkujeme pracovníkům NSEV Kladno-Čabárna a těšíme se na další společné poznávání přírody.