Projektový den ve škole "Co se děje v zimě v lese"

Čekání na Vánoce všem dětem ze Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Rakovník, p. o., v úterý 17. prosince 2019 zpříjemnili odborníci ze Střední lesnické školy Žlutice, p. o., pod vedením paní ředitelky školy Ing. Bc. Radky Stolarikové, Ph.D. 

20.1.2020 20:15 / Alena Vožehová

Již popáté si pro ně připravili ekologický výukový program využívající prvky lesní pedagogiky. V průběhu projektového dne, který byl realizován v rámci projektu ESIF - OPVVV „Šablony II – 47019727“, se děti seznamovaly s tím, „Co se děje v zimě v lese“. Na několika stanovištích rozmístěných v blízkém okolí školy získaly řadu informací o tom, jak se les v průběhu roku mění, jakým způsobem se stromy a živočichové žijící v lese připravují na zimu, co je v tomto období může ohrozit a jak jim lidé mohou pomoci. Vyzkoušely si poznávání zvířecích stop a dalších pobytových znaků, podle nichž mohou přítomnost konkrétních zvířat v lese poznat. Z přírodních materiálů pak děti vyrobily vánoční ozdoby a těmi ozdobily stromeček, kterým nás lesníci obdarovali. V závěru programu všichni žáci obdrželi po jednom výtisku časopisu Naše příroda, který nám zdarma poskytla redakce. Moc děkujeme a těšíme se na další společná lesní dobrodružství.