Po šelmích stopách

Den s lesní pedagogikou připravený pro všechny naše žáky studenty Střední lesnické školy Žlutice, p. o.

7.1.2019 18:01 / Alena Vožehová

18. prosince 2018 se všichni naši žáci vydali „Po šelmích stopách“. Ty je zavedly na celkem sedm stanovišť do parku vedle školy. Program využívající principy lesní pedagogiky pro ně už po několikáté připravili studenti Střední lesnické školy Žlutice, p. o. pod vedením paní ředitelky Ing. Bc. Radky Stolarikové, Ph.D. a paní učitelky Ing. Kateřiny Jurisové. Žáci se prostřednictvím různých činností a her seznámili se světem šelem žijících v České republice. Vyzkoušeli, zda poznají stopy rysa, vlka a medvěda, dalekohledem sledovali v keřích poschovávané fotografie lasičky, kuny nebo tchoře, zahráli si na veverčí a bažantí honičku a na stavbu bobří hráze i pasti na medvěda. Budoucí lesníci nám přivezli jedličku, kterou žáci zkrášlili ozdobami vyrobenými z přírodních materiálů nebo papíru. Moc děkujeme, čekání na Vánoce si už bez „lesního programu“ ani neumíme představit!