"Les a jeho obyvatelé"

Středa 20. prosince 2023 byla dnem s "lesní pedagogikou". Všichni ve škole absolvovali program připravený ve spolupráci se Střední lesnickou školou Žlutice, p. o. 

11.1.2024 19:52 / Alena Vožehová

Děti v mateřské škole absolvovaly hned ráno půlhodinový program přímo v MŠ. Všichni ostatní se pak sešli v tělocvičně a po společném přivítání doprovázeném hrou na lesnici a borlici se rozešli na celkem sedm stanovišť rozmístěných v budově školy. Na nich se seznámili se stromy (i hodně velkými) a rostlinami, které rostou v lese, hmyzem a zvířaty, která v něm žijí (to, jaké mají zvířata rohy, parohy, kožíšky, jaké stopy v lese zanechávají, jaké zvuky vydávají - to všechno si žáci prohlédli, osahali, poslechli). Spoustu zajímavostí se žáci dověděli o krmení zvířat a ptáků v zimě, o myslivosti a vábení zvěře. Stromeček - dárek od žáků a pedagogů žlutické školy - jsme umístili do jídelny a žáci ho ozdobili dřevěnými a papírovými ozdobami. Moc děkujeme!

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies