Vánoční zpívání koled – Ukázka práce hudebnice

Projekt v MŠ z projektu ESIF – OPVVV „Šablony II.“

14.1.2020 13:48 / Jana Rajská

Další z projektových dnů z programu ESIF OPVVV - šablony II. jsme naplánovali na poslední školní den roku 2019. Do školy přijala pozvání hudebnice, autorka scénické hudby Divadla Na Kampě a skladatelka Jana Steidl - Kindernayová. Společně s paní učitelkami z MŠ připravila hudební pásmo, vyprávějící příběh o narození Ježíška. Text písní dokreslovalo loutkové představení beze slov. Děti měly možnost poslechnout si tradiční i méně známe písně a koledy v podání Skryjské kapely, s radostí zpívaly a odpovídaly na otázky, vyplývající z vánočního příběhu. Radostné a rozezpívané tváře dětí nám opět připomněly, že s písničkou jde opravdu vše tak nějak lépe. Ať se nám tedy všem dobře zpívá i v nadcházejícím roce.