TŘÍDA IV. S

Asistenti pedagoga: Klára Pancová

Simona Jágerová

Naši žáci: Tomáš, Jáchym, Aleš, Filip a Nela

Třídu základní školy speciální navštěvuje pět žáků. Naše učebna je vybavena tak, aby vyhovovala potřebám žáků s PAS. Samostatné pracovní boxy umožňují větší soustředěnost, vyhovují strukturovanému a individualizovanému způsobu výuky. Podle potřeb využíváme vhodný způsob alternativní a augmentativní komunikace. Dětem se zde věnují tři pedagogické pracovnice – učitelka a dvě asistentky pedagoga. Zaměřujeme se nejen na získávání vědomostí ve smyslu trivia, ale především na celkový rozvoj osobnosti dítěte:  na jeho samostatnost, nácvik sebeobslužných činností, sociální komunikaci, adaptaci, přiměřené zvládání emocí. Výuka neprobíhá pouze v naší učebně, ale samozřejmě využíváme všech prostor a materiálního vybavení, které naše škola nabízí – cvičný byt s kuchyní, snoezelen, bazén, vířivou vanu, saunu, rehabilitační tělocvičnu, počítačovou učebnu, atrium nebo školní hřiště či zahradu. Učení dětem zpestřuje i zapojení tabletů do výuky. Rádi si vyjdeme na vycházku do blízkého okolí.