Domácí úkoly pro 1. ročník

Zdravíme vás ze školy!

S ohledem na aktuální situaci nabízíme zde pro pilné žáčky úkoly a činnosti z M, ČJ, Pr a Vv. Věříme, že vás cvičení budou bavit a nadále doporučujeme sledovat stránky školy ohledně důležitých informací. Pracovní listy a vzory přiložené zde v souborech si lze vytisknout či jednoduše přepsat zadání na volný list papíru nebo vám poslouží pouze jako vzor.

MATEMATIKA:

Je nás pět str. 9-21 numerace v oboru 1-4

Prac. listy – porovnávání

Opakování číselné řady od jedné do čtyř ústně s pomocí prstů

Kdo bude pilný, může začít se seznamováním čísla 5

Doporučuji si opakovat ústně na konkrétních příkladech základní geometrické tvary

ČESKÝ JAZYK:

Živá abeceda str. 3–12 + 18 – procvičovat všechna probraná písmena

Trénovat čtení slabik, dvouslabičných slov a krátkých vět na prac. listě vloženém zde či v Živé Ab.

Doporučuji dle vašeho uvážení opakovat psaní probraných písmen (a, e, i, o, u, m, l, t)

Skládání vět  - Živá abeceda str. 13 či z přiložených pracovních listů

Poznávat a učit se číst nová písmena  - v, y (přiložené zde prac.listy)

Nacvičit psaní těchto nových písmen dle vzoru + opis slov z prac.listu str.54/cv.1

Dle vašeho zvážení doporučuji poslech krátké pohádky a s pomocí následné stručné vyprávění na návodné otázky.

PRVOUKA A VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

Doporučuji procvičovat měsíce v roce, roční období, dny v týdnu

Povídat si dle vzoru o denním režimu - o vyváženém rozdělení práce, zábavy a odpočinku, dodržování hygienických potřeb a stravovacích návyků během dne, o aktivním využití volného času

Dále doporučuji si povídat o jarních svátcích - především o Velikonocích (symboly, tradice, zvyky)

Ve spojením s Vv s pomocí namalovat, volnou technikou či vyrobit z libovolných materiálů, obrázek či výrobek vázající se k jaru či k Velikonocům (např.: rozkvetlá louka, jarní kytičky, zajíček, kuřátko, vajíčko, pomlázka aj.)

Na závěr bych vám ráda doporučila také sledovat na ČT2 od 9:00 zábavně vzdělávací pořad s názvem „UčíTelka“ určený pro žáky prvního stupně ZŠ.