Dopravní hřiště

Bezpečnost dětí je na začátku školního roku velice důležitá. Děti jsou po prázdninách roztěkané a myšlenkami jsou ještě na prázdninách. Proto je velice důležité hned v počátcích roku neustále opakovat bezpečnost silničního provozu.

12.11.2018 10:24 / Milada Loudová

Hned 6. 9. 2018 jsme byli na dopravním hřišti. Než jsme vyjeli na kola, opakovaly si děti bezpečnost teoreticky. Pán všechny děti velice zajímavou formou seznámil s největšími a nejčastějšími přestupky, kterých se chodci a cyklisti, jako účastníci silničního provozu, dopouštějí. Připomenul i některé dopravní značky, které se chodců a cyklistů týkají. Poté jsme se přemístili na dopravní hřiště, kde si děti teoretické znalosti vyzkoušely. První skupina dělala chodce, druhá jezdila na kolech. Pak se všechny děti vystřídaly. Vzhledem k tomu, že bylo hezké počasí, celé dopoledne se nám všem líbilo.